A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Innovációs és Technológiai Irodája idén is megrendezi a lassan már hagyománnyá váló, nagy sikerű HACKATHON – Hallgatói Innovációs Ötletversenyét az NKE hallgatói számára. A kétfordulós megmérettetés célja, hogy az egyetem hallgatói elmélyüljenek az aktuális társadalmi–gazdasági–ipari kérdésekben, továbbá ötleteikkel hozzájáruljanak a felmerülő problémák megoldásához.
A HACKATHON 2023 ajánlott témakörei az alábbiak:
- Államigazgatás digitalizációja (automatizálás, adathalmazok, a mesterséges intelligencia használata)
- Otthon biztonsága (kibervédelem, biztonsági rendszerek, baleset- és katasztrófavédelem, mesterséges intelligencia)
- Haditechnikai kihívások
- Vízellátás jövője és biztonsága
- Kultúra és innováció
- A nemzetiségek fennmaradásának biztosítása az infokommunikációs korszakban Magyarországon
- Egyéb szabadon választható témák
A versenyre való nevezéseket a LudEvent felületén keresztül várjuk.
Jelentkezési határidő: 2023. március 15.
Minden döntőbe jutó csapat értékes nyereményekben részesül.
Mi az a hackathon?
A hackathon egy olyan intenzív esemény, ahol a résztvevők rövid időn belül dolgoznak egy adott projekten vagy célkitűzésen, hogy innovatív megoldásokat találjanak egy adott problémára vagy célra. A hackathonok gyakran a technológiai, a startup, valamint a vállalkozói világból származnak, és céljuk az új ötletek, termékek vagy szolgáltatások gyors, illetve hatékony fejlesztése. A résztvevők – általában csapatokat alkotva – a projekt alatt intenzíven dolgoznak együtt az ötleteik kidolgozásán, a prototípusok létrehozásán és a bemutatók előkészítésén.
E versenyek lehetnek nyíltak vagy meghívásosak is, és általában jelentős díjakat, elismeréseket vagy befektetési lehetőségeket kínálnak a legjobb projekteknek. Gyakran nagyon inspiráló és összekapcsoló rendezvények, amelyek segíthetnek a résztvevőknek új készségek elsajátításában, kapcsolatépítésben, valamint a problémamegoldó, kommunikációs, szervezési és a kreatív gondolkodási készségek fejlesztésében.
A hackathonok számos előnnyel járhatnak, többek között intenzív, fókuszált munkavégzést biztosítanak, lehetővé téve a kreativitás szabad áramlását, az egyedi megközelítéseket és az ötletvadászatot, amelynek során a hallgatók új technológiákat, módszereket és szakértelmet sajátíthatnak el, egyúttal fejleszthetik üzleti ismereteiket, ill. vállalkozói szemléletüket.
Az ötletverseny során a résztvevők személyes, közvetlen kapcsolatba kerülhetnek a témájuknak megfelelő, abban jártas iparági szakemberekkel, befektetőkkel és mentorokkal, amely kapcsolati tőke hasznosnak bizonyulhat számukra jövőbeli karrierjük szempontjából. A hackathonok versenyszelleme inspiráló közeg lehet a hallgatók számára, nyilvános expozíciót biztosítanak ötleteiknek, egyúttal elősegítheti a nagyszerű és kimagasló eredmények gyorsított elérését, mely tovább fokozza a hatékony munkát, a kitűzött célkitűzések mielőbbi realizálását.
A hallgatói innovációs ötletversenyek legjelentősebb eredményei
Az ideathonok, illetve hackathonok legnagyobb hozadéka az új ötletek és innovációk előmozdítása, amelyek hozzájárulhatnak egyes társadalmi vagy gazdasági problémák megoldásához. A versenyeken részt vevő hallgatók olyan innovatív ötleteket hozhatnak létre, amelyek nemcsak a kreativitást és a gondolkodást serkentik, hanem valódi megoldást is nyújthatnak a világ különböző területein felmerülő égető problémákra.
Ezen kívül a hallgatói innovációs ötletversenyek elősegítik a szoros együttműködést és a csapatmunkát a résztvevők között, egyúttal segítenek nekik kialakítani a vezetési, az üzleti és a prezentációs készségeiket. A versenyek lehetőséget biztosítanak a hallgatók számára azt illetően is, hogy kapcsolatba kerüljenek az üzleti szektorral és a vállalkozási szférával, ezáltal megismerjék a finanszírozás és a befektetések, beruházások világát.
Az ötletversenyek nyertesei jellemzően pénzügyi támogatást, mentorálást, illetőleg lehetőséget kapnak az ötletük további fejlesztésére és megvalósítására. Az ilyen szakmai támogatások lehetővé teszik, hogy e projektek mihamarabb valóra váljanak, egyúttal jelentős mértékben hozzájáruljanak a világ különböző területein a társadalmi és gazdasági fejlődéshez, valamint technológiai vívmányok létrejöttéhez, új startupok megszületéséhez és az innovációhoz egyaránt.
Rendezvényünk egyébiránt nem csupán a hallgatói ötletek versenyéről szól, de annak folyamán sor kerül különféle, az innováció és a startupok világát érintő szakmai előadásokra is.
A tavalyi verseny összefoglalójáról ide kattintva olvashatsz bővebben.